Konference nabídne prostor setkání: různíme se, solidarizujeme a jdeme za svým i za nouzového stavu

Svoboda a společenství – v perspektivě těchto dvou hodnot budou účastníci přesoborové konference uvažovat nad otázkami, rozpory a zkušenostmi, které přinesl jarní a podzimní nouzový stav v ČR. Zájemci se ke konferenci mohou připojit na internetu.

V pátek 20. listopadu 2020 od 10 do 15 pořádá obor Komunitní krizová a pastorační práce na Evangelické teologické fakultě UK v Praze již 11. transdisciplinární konferenci zabývající se neštěstími, tentokrát s názvem „Svoboda a společenství za nouzového stavu“.
Snahou organizátorů je hledat vyvážený a sdílený pohled na situace, které mnohé rozdělují. Konference má připomenout: že i za pandemie se dějí (jiná) neštěstí a vnímavost k nim je třeba udržet; že strach je dobrý sluha a špatný pán a dá se ohraničit; že to jde – jde změnit školství, ale jde i nechat si omezit občanské svobody.
Cílem konference je učit se kriticky myslet a jednat i za krizových stavů, připomínat si, jak občansky pomáhat, zasazovat se o práva a účast na nich.

Účastníci otevřou témata svobody, strachu, ochrany, solidarity nebo rizika, spolupráce občanů a státních systémů. Diskutovat budou o tom, co je možné udělat pro obnovu sousedství, co z naučeného si ponechat a co ne, jak vyvažovat osobní svobodu se závazky ke společenství.

Příspěvky a diskuse se budou týkat solidarizujícího společenství obce (spolupráce občanů, starosty, hasičů atd. v minulosti a dnes), proměn zdravotnictví a školství, omezování služeb a církví na jedné straně a dobrovolnictví a studentské pracovní povinnosti na straně druhé.
O svou zkušenost se podělí občané zasažení neštěstím, starosta, hasič, medici, učitel, právníci, sociální a pastorační pracovníci, duchovní, psycholog a další.

Konference zároveň oslaví 20 let existence Psychosociálního intervenčního týmu ČR – hnutí a společenství, které všímavostí / vnímavostí, uznáním, přijetím, důvěrou, vírou a propojováním povzbuzuje vzájemnost a naději v neštěstích. PIT ČR podnítil konání transdisciplinárních konferencí zaměřených na neštěstí na UK ETF a patří k jejich tradičním spolupořadatelům. Konference je též poděkováním všem jeho spolupracovníkům.

Připojit se ke konferenci je možné na na adrese:
https://cuni-cz.zoom.us/j/92208356497

Konferenční materiály včetně programu jsou k dispozici na:
https://web.etf.cuni.cz/ETFN-845.html

Naše centrum se na konferenci tradičně podílí.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek